A Dalap RVAS 100 revíziós toldó idomot azért tervezték, hogy megkönnyítse a hozzáférést a légtechnikai rendszerhez, különösképpen a tisztítás és karbantartás céljából. Ez az elem egy szerviz ajtó és egy tömítőgumival ellátott fém toldó idom kombinációja. Nem kell többé nyílást vágni a spiro csővezetékbe a szerviz ajtó elhelyezéséhez. Ennek a toldó elemnek a telepítése sokkal egyszerűbb - egyszerűen helyezzük be a fém spiro csővezeték két vége közé, vagy külső csatlakozó segítségével csatlakoztassuk az egyes alkatrészekhez (pl. ágidomhoz vagy könyök idomhoz).
A revíziós elem horganyzott fémlemezből készült. A csővezeték mindkét oldalán tömítőgumival van ellátva a megbízható szigetelés és a könnyű telepítés érdekében. A polietilén szalagnak köszönhetően az szerviz ajtó is tökéletesen záródik. Ha a csatlakozásokat szeretné még szorosabbá tenni, használhat alumínium ragasztószalagot.
A Dalap RVAS 100 toldó idom elhelyezése ideális minden elágazásnál vagy 10 méterenként minden vízszintes szakaszon. Ha úgynevezett higiénikus kialakításra van szüksége, akkor az ellenőrzési pontok elhelyezése között ajánlott maximális távolság 3-5 méter, az elszívott levegőben lévő szennyeződések jellegétől függően.
A légcsatornák megfelelő működésének és tisztaságának biztosítása érdekében évente egyszer el kell végezni az ellenőrzést és a karbantartást. Ha évente nem végezzük el a karbantartást, akkor potenciálisan kialakulhatnak olyan területek, ahol por vagy zsír rakódhat le.
A légtechnikai egység szennyezése allergiák és légzőszervi megbetegedések forrása lehet. A szennyezett elemek és ventilátorok kombinációja a magas páratartalommal és hőmérséklettel ideális környezetet teremt a penészgombák, a baktériumok és a gombák szaporodásához, melyek káros hatással lehetnek az egészségre.
A rendszeres tisztítás csökkenti a tűz kialakulásának veszélyét, és pozitív hatással van az egészségére, és nem mellesleg megtakarítást jelent az üzemeltetési költségeken is. Az eltömődött légcsatornák, a piszkos szűrők vagy a levegő be- és kivezetését biztosító elemek szennyezése növeli az ellenállást és csökkentik a légcsatornák áteresztőképességét. Ez pedig befolyásolja az egész rendszer teljesítményét, mivel egyrészt nincs megfelelő légcsere a szellőztetett terekben, illetve nagy energiaveszteség keletkezik.